Ataşehir Belediyesi’nden sanatçıya pandemi desteği

Ekim 2020’de E- Kültür Merkezi’ni hizmete açan Ataşehir Belediyesi, bugüne kadar 500’ün üzerinde sanatçı ve sanat emekçisine destek verdi.
Pandemi nedeniyle faaliyetlerin durduğu bir ortamda “Sanat durursa hayat durur” felsefesini hayata geçiren Ataşehir Belediyesi tüm etkinliklerini dijital ortama taşıdı.

Bu süre içerisinde birçok sanat faaliyetini hayata geçiren Ataşehir Belediyesi’nin etkinlik videoları 1,5 milyon kez izlendi.

Etkinlikler kapsamında “Ustalar Ataşehir’e Ses Veriyor” ve “Anadolu’dan Sesler” programlarında Tuna Kiremitçi, Arslan Hazreti, Kutsal Evcimen, Müslüm Eke, Kemal Eroğlu, Grup Gündoğarken, Doğan Canku, Ege, Ahmet Aslan & Ali Ekber Kayış, Bülent Ortaçgil, Bulutsuzluk Özlemi, İlhan Şeşen, Erdal Güney, Suavi, Metin-Kemal Kahraman ve Niyazi Koyuncu’nun da olduğu isimler yer aldı.

Ayrıca dünyaca ünlü flüt sanatçısı Bülent Evcil , Ataşehir’in Sesleri projesinde söyleşi ve performans ile yer aldı. Değerli müzisyen Erdal Güney, film müzikleri üzerine yaptığı söyleşilerle, Murat Meriç ise sanatçıların müzik yolculukları üzerine yaptığı söyleşilerle sanatseverlerle buluştu.