Elektronik fiyat etiketi ceza ihtimalini ortadan kaldırıyor

Doğru fiyatın, doğru ürün üzerinde, doğru bilgiyle yer almasını sağlayan elektronik fiyat etiketleri, tek seferde binlerce etiket bilgisinin güncellenebilmesi ve raporlanması sayesinde operasyona hız kazandırıyor. Fiziksel ve online mağazalardaki ürünlerin fiyatları aynı anda kolayca güncellenebiliyor, fiyat farklılıklarının önüne geçilmiş oluyor.

Merkez Bankası Başkanı toplantı sonrası açıklama yaptı

MERKEZ Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, “Bankacılık sektörü şu anda Türkiye’nin en güçlü sektörlerinden bir tanesi. Dünyada da özkaynak karlarıyla, sermaye yapısıyla, müşteri değerleriyle dünyanın en iyi sektörlerinden bir tanesi. Yaşanacak, yaşanan volatilitelerin üzerinden gelecek bir sektörümüz var, herhangi bir sıkıntı yok. Bunu böyle değerlendirmek lazım” dedi.

‘Yabancıya 2021’de 400 milyon liralık konut satıldı’

Pandemi döneminde yabancıya konut satışının artarak devam ettiğini söyleyen Medet Anli Holding Yönetim Kurulu Başkanı Medet Anli, “Bu dönemde çalışmaya devam ettik hatta bir projemizi bitirip teslimatını yaptık. 2021’de her ay 80-100 toplamda da 600 konutun satışını gerçekleştirdik. Başta Fas ve İran olmak üzere yabancıya bu yıl 400 milyon liralık konut sattık, ülkemize döviz girişi oldu. Yeni yılda hedefimiz ayda 200 konut satmak” dedi.

Doç. Dr. Çifter: MB’nin faiz indirimi beklentilerin ötesinde

Doç. Dr. Atilla Çifter, Merkez Bankası’nın 2 puanlık faiz indirimi kararını değerlendirdi. Çifter, “2 puanlık faiz indirimi ile döviz kuru, enflasyon, risk primi ve uzun vadeli faizlerde negatif ayrışma olasılığı daha yüksek olacak” dedi. Çifter, politika faiz indiriminin beklentilerin çok üzerinde olduğunu söyledi.

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısı yapıldı

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi (YİK) toplantısı yapıldı. Toplantıda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan TÜSİAD YİK Başkanı Tuncay Özilhan, gelişmiş, saygın, adil ve çevreci bir Türkiye hedefinin altını çizdi. Özilhan, “Büyüme kadar büyümenin nasıl sağlandığı da önemli. Karşı karşıya olunan tehditler dikkate alındığında, büyümenin sadece hızlı değil, aynı zamanda istihdam yaratan, yeşil ve adil bir büyüme olması gerektiği ortaya çıkıyor” dedi.