D-100’de tehlike

Avcılar’daki D-100 karayolu üzerindeki köprü ve üstgeçitlerde yer alan “İstanbul Büyükşehir Belediyesi” yazısı ve amblemini oluşturan harf ve vidalar tehlike saçıyor.

15 yaşında engelli kaldı, itfaiye erlerinin desteğiyle yaşama tutundu

Avcılar’da 15 yaşında geçirdiği trafik kazası sonucu engelli kalan Muhammet Ertaş, zamanını evinin yanındaki itfaiye istasyonunda geçirerek yaşama tutundu. İtfaiye erlerinin desteğinin kişisel gelişimine önemli katkısı olduğunu anlatan 32 yaşındaki Ertaş, “Bir gün istasyonun önünden geçerken, ‘gol’ sesleri duyup içeri girdim. Çok sıcak karşılandım, burası benim yuvam oldu. Onların yıkılmama ve mücadele etme misyonunu hayatıma uyguladım” dedi.

Avcılar’da 28 otomobil motorunu çalan 3 şüpheli yakalandı

Avcılar’da bir depodan 28 otomobil motoru çalan 3 şüpheli yakalandı. Otomobillerden çalınan ve ‘sandık motor’ olarak bilinen 27 motor sahiplerine teslim edildi. Şüphelilerin hırsızlık yaptıkları iş yerinden daha önce 5 otomobil motoru satın aldıkları öğrenildi. İş yerinin deposunda çok sayıda otomobil motorunu görünce, hırsızlık yapmaya karar verdikleri öğrenildi. Şüphelilerin otomobil motorlarını kamyonetle çaldıkları görüntüler, iş yerinin güvenlik kamerası kayıtlarına girdi.