Motosikletli kuryelerin şiddet tepkisi

Başakşehir’de bulunan siteye motosikletiyle girdiği gerekçesiyle kuryenin dövülmesinin ardından hedef haline geldiklerini belirten Kuryeler Federasyonu Başkanı Murat Tomris, “Kuryeler üzerine, sosyal medyada bir nefret söylemi görüyoruz. Birçok kuryeye ve kuryeliğe karşı kışkırtıcı söylem var. Bu söylemleri gördükçe bizlerin vicdanları sızlıyor, üzülüyoruz” dedi. Başakşehir’de dövülen kurye Bedri Keskin başından geçenleri anlatırken, avukatı Iyaz Çimen de “Yönetim, kat malikleri böyle bir kısıtlama kuralı belirtebilirler ama müvekkilimizi oraya çağıran da bir site sakini. Dolayısıyla içeriye bir kişinin, bir kuryenin girmesini bu şekilde engellemek, hem çalışma hürriyeti hem de seyahat hürriyetinin kısıtlanması niteliğindedir” diye konuştu.

Başakşehir’de darbedilen motokurye: Ameliyat olacağım

Başakşehir’de motokuryeler, site içerisinde saldırıya uğrayan motokurye arkadaşlarına destek olmak için toplandı. Sitenin görevlileri ile gergin anlar yaşayan motokuryeler, polisin de gelmesi ile dağıldı. Saldırıya uğrayan Bedir Keskin, “Bana yumrukla saldırdı. Motorla beraber yere düştüm. 10-15 tane yumruk attı. Vücudumda kırık var, yarın ameliyat olacağım” dedi.

İlkokul öğrencilerinden yaralı madenci ailelerine destek ziyaret

Başakşehir Ahmet Kabaklı İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, Bartın’da yaralanan ve Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde tedavileri devam eden madencilerin yakınlarını ziyaret etti. Hasta yakınları öğrencilerin ziyareti sırasında yaralıların son durumuyla ilgi de bilgi verdi. Çocukların getirdiği çiçekleri ve resimleri uyandıkları zaman hastalara ileteceğini söyleyen yaralı madenci Ayhan Akgül’ün ağabeyi Kenan Akgül, “İbrahim Çeliktaş’a oksijen verilmeye devam edilecek. 1-2 gün içerisinde yoğun bakımdan çıkıp normal odaya alınacak” dedi.