Bakan Kirişci: Suyumuzu çok idareli kullanacağız

Beykoz 2022 Kent Tarımı Sempozyumu’na katılan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Toprak zengini olmadığımız gibi su zengini de değiliz. Evet, su fakiri değiliz; ama su zengini de değiliz. Su stresi olan bir ülkeyiz. Dolayısıyla biz toprağımıza sahip çıkacağız. Suyumuzu çok idareli kullanacağız” dedi.

Beykoz’da öğretmenler günü öncesi fidan diktiler

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü 24 Kasım Öğretmen Günü öncesi Beykoz’da fidan dikimi ve resim sergisi açılışı gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, “Öğretmenlerle ilgili haftamız başlıyor. Aslında sadece bir gün olarak öğretmenlerimizi düşünmüyoruz. Hafta sonumuzu biz birlikte paylaşmak istedik. Aileler hafta sonunu birlikte geçirirler. Bizde meslektaşlarımızda yine onların aileleriyle beraber güne birlikte başladık. Sabah ağaç dikim çalışmamız oldu. Önümüzdeki hafta birçok çalışmamız var ama bugün bu etkinlikler 39 ilçemizde de birlikte gerçekleşiyor. İyi ki öğretmeniz diyorum” dedi.

Beykoz’da kamyonet otobüse çarptı

Beykoz’da seyir halindeki kamyonet sürücüsü, önünde ilerleyen otobüse çarptı. Kazada 1 kişi yaralandı. Kaza nedeniyle otoyolunda TEM otoyolu Edirne istikametinde trafik yoğunluğu oluştu. Kazaya karışan araçların kaldırılmasının ardından trafik normale döndü.

Beykoz’da yıkım gerginliği

Beykoz Tokatköy’de kentsel dönüşüm kapsamında yıkım kararı verilen binada yaşayanlarla yıkım ekibi arasında gerginlik çıktı. Görevlilerle mahalleli arasındaki arbede yaşandı. Yıkıma engel olmak isteyenlerin bazıları çatıya çıkarken bazıları ise polise taş ve tahta parçaları attı.