Beylikdüzü’nde ip cambazı Özdemir Turan’a vefa gecesi

Beylikdüzü Belediyesi, ip cambazı Özdemir Turan (72) için vefa gecesi düzenledi. 59 yıldır ip üzerinde gösteriler sergileyen Turan için düzenlenen programda konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Canbaz’ aslında canıyla oynayan insan demek, canıyla oynamak büyük cesaret gerektiriyor. Muhteşem becerin ve sanatın karşısında saygıyla eğiliyorum” diye konuştu.

Beylikdüzü Belediyesi’ne Altın Karınca Ödülü

Beylikdüzü Belediyesi’nin Sıfır Atık Sokak Toplayıcıları ve Atık Yönetim Merkezi Projesi, Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından düzenlenen Altın Karınca Ödüllerinde ‘İklim Değişikliği ve Çevre Yönetimi’ ödülüne layık görüldü. Sağlıklı ve modern bir Beylikdüzü için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Projeyle sistemdeki atık, çöpe değil geri dönüşüme gidiyor. Böylece çevre bilincinin oluşturulması ve geri dönüşümün öneminin anlaşılmasını sağlıyoruz” dedi.

Beylikdüzü’nde sahte deterjan operasyonu

İstanbul’da polis, Gaziantep’te üretilen sahte deterjanları yurt dışına kaçırmaya çalışan şüphelilerin Beylikdüzü’ndeki deposuna operasyon düzenlendi. Operasyonda yaklaşık 3 milyon değerinde binlerce sahte deterjan kutusu ve sahte ilaç ele geçirilirken 3 şüpheli de gözaltına alındı.