Fatih’te ‘Mekke’nin Fethi’ kutlandı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), “Mekke’nin Fethi’ni, Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla kutladı Fatih’te Ali Emiri Kültür Merkezindeki programa Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Mehmet Yaraoğlu ve vatandaşlar …

Fatih’te taksiciye hastaneye götürmedin saldırısı

Fatih’te hastaneye gitmek isteyen 2 kişi, müsait olmadığı için yolcu almadığını iddia eden taksici Mehmet Sait Elgin’i darbetti. O anlar çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedilirken Elgin, “3 tane kaburgamda çatlak, yüzümde, kolumda ve dizimde de morarmalar var. Rapordan sonra gidip şikayetçi oldum” dedi.

İETT otobüsünde ‘meşale’ paniği

Fatih’te seyir halindeki İETT otobüsünün içinde bir yolcu tarafından meşale yakılarak yere atıldığı öne sürüldü. Otobüsün içeresindeki yolcular panikle dışarı çıkarken, polis olayla ilgili çalışma başlattı. İBB’den yapılan yazılı açıklamada ise “Kimliği belirlenemeyen bir yolcu tarafından yanıcı bir madde yakılmış olup herhangi bir yaralı bulunmamaktadır” ifadeleri yer aldı.

Fatih’te cephanelik gibi eve operasyon

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Fatih’te bir eve yaptıkları operasyonda adeta cephanelikle karşılaştı. Operasyonda gözaltına alınan B.O. adlı şüpheli adli makamlarca serbest bırakılırken, E.H.D. isimli şüpheli ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Siyanürden ölen kardeşlerin evine hırsız girdiği iddiası

Fatih’te 2019 yılında siyanür içen 4 kardeşin hayatını kaybettiği ve ardından mühürlenen eve hırsız girdiği iddia edildi. Hırsızın evden sadece televizyonu çaldığı öne süren ölen kardeşlerin arkadaşı Serpil Alkan, “Pazartesi günü eve gireceğim. O eşyaları alıp ikinci el olarak satıp kedi maması alacağım. Bilgisayarı da doğudaki bir okula hibe etmek istiyorum. Hırsız sadece televizyonu çalmış. Hırsıza teşekkür ediyorum. O televizyonu helal ediyorum” dedi.