Yazıcı’dan İBB gerginliğine ilişkin açıklama: Gerekirse dava açacağım

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, İSKİ Tuzla İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi 3. Kademe açılış töreninde yaşanan gerginlik hakkında açıklamalarda bulundu. Yazıcı, “Galeyana gelmiş bir topluluğa kürsüden mikrofonla yüksek bir sesle ‘arkadaş provokasyona gelmiş’ diyen başkanın sözünün ne kadar provakatif bir eylem veya ne kadar azmettirici olup olmadığını hukukçu arkadaşlarımız inceliyor, takip ediyorlar. Gerekirse bu konuda da dava açacağım” dedi.

Tuzla’daki açılışta gerginlik

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın katıldığı İSKİ Tuzla İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi 3. Kademe açılış töreninde gerginlik çıktı. Konuşması sırasında başlayan protesto Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı’nın ayrılışı sırasında arbedeye dönüştü.

Sanayi atıklarından hayat bulan sanat eserleri Tuzla’da sergilenmeye başladı

Tuzla Belediyesi ev sahipliğinde Ankara Sanayi Odası 2’nci Organize Sanayi Bölgesi bünyesindeki Çevre Laboratuvarı’nın (ASOB-ÇEV) destekleriyle hazırlanan ve Sema Akbel’in eserlerinin yer aldığı Sanayi Atıklarından İleri Dönüşüm Sergisi Tuzla Marina’da açıldı. Açılışa katılan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Sema Akbel ile sergiyi gezdi. Gezi sırasında açıklamalarda bulunan Dr. Yazıcı, “Sergideki asıl amaç şu; dünyadaki ekolojik dengedeki küresel ayak izimizi azaltarak, aslında çocuklarımızın dünyasına basan ayaklarımızı kendi sınırlarımıza çekebilmek. Bu farkındalığı tüm dünyaya haykırmak. Bunu sanat ile estetik zenginlikle geleceğe taşıyabilmek” dedi.

İyilik Şampiyonası’nda kazananlar belli oldu

Tuzla Belediyesi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle İstanbul etabında gerçekleştirdiği İyilik Şampiyonası’nda ödül kazanan takımlar açıklandı. Şampiyona kapsamında, 4 bin genç kurdukları bin takım ile 11 farklı görevde yarıştı. Tüm kategorilerde başarılı olan gençlere ödüllerini Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, düzenlenen törenle verdi.

Çocuk yazarlar imza gününde buluştu

Tuzla Deniz Harp Okulu, Barbaros Ortaokulu’nda üçüncü ve dördüncüsü sınıfta okuyan 60 öğrenci, kendi kitapları için imza heyecanı yaşadı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Erhan Aydın, imza gününe katılarak çocuk yazarlara kitaplarını imzalattılar. Çocukların mutluluğunu paylaşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Daha özgür düşünebilen, geleceğe doğru uzaklara bakabilen, ona göre de kendisi ile beraber çevresini de geliştiren, kendi yaşadığı ortamla ülkesini daha iyi noktalara getirmek için elinden gelen tüm imkanları kullanmaya çalışan bir nesil arzu ediyoruz” dedi.